Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/5 - lecie Spółdzielni Socjalnej „Talent”

5 - lecie Spółdzielni Socjalnej „Talent”

9 Lutego 2022

W dniu dzisiejszym Spółdzielnię Socjalną „Talent” odwiedzili przedstawiciele samorządu powiatowego: Starosta Beata Hanyżak, Przewodniczący Rady Powiatu Radosław Łanoszka  oraz Dyrektor PCPR Jaromir Zieliński. Okazją do spotkania był jubileusz działalności placówki, a konkretnie jej 5-lecie.

Krótko przypomnijmy kilka faktów dot. funkcjonowania szamotulskiej spółdzielni. Otóż została założona 1 lutego 2017 r. przez Powiat Szamotulski oraz Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z Szamotuł. Swój udział w utworzeniu nowego podmiotu ekonomii społecznej na terenie Powiatu w pierwszym roku działalności miała również Fundacja Pomocy Wzajemnej „Barka” - to dzięki niej udało się uzyskać dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu oraz uruchomienie miejsc pracy.

Spółdzielnia, jako specyficzna forma przedsiębiorstwa społecznego, łączy w sobie elementy przedsiębiorstwa wolnorynkowego oraz stowarzyszenia - tym samym jej cele są zarówno ekonomiczne, jak i społeczne. Obecnie spółdzielnia zatrudnia sześć osób, w tym trzy osoby z niepełnosprawnością. Jako przedsiębiorstwo oferuje szeroki wybór ceramiki ozdobnej i użytkowej wykonywanej ręcznie, zarówno dla klientów indywidualnych oraz instytucji.

Na stałe już w kalendarz działań wpisały się kiermasze świąteczne oraz spotkania integracyjne z jednostkami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Wszystkich zainteresowanych ofertą Spółdzielni zapraszamy do odwiedzenia siedziby mieszczącej przy ul. Lipowej 27 w Szamotułach. Zachęcamy również do kontaktu poprzez mail: oraz stronę

Przedstawiciele samorządu powiatowego wizytują Spółdzilenię Socjalną