Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

19 Kwietnia 2024

13 kwietnia 2024r.  w Wieliszewie pod Warszawą odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich, w których wziął udział Zespół Tańca Polskiego “Wronki”.

Najstarsi tancerze reprezentujący Wronki Michał Podgórski i Jagoda Michałek, po rocznej przerwie powrócili na parkiet i po raz pierwszy w swojej tanecznej karierze stanęli na podium Mistrzostw Polski uzyskując tytuł II Vice Mistrza Polski.

Pozostali tancerze wywalczyli następujące, wysokie lokaty:

  • w kategorii I (7-9 lat) w Konkursie Tańców Polskich. Wszystkie 3 pary zakwalifikowały się do ścisłego finału, by ostatecznie zdobyć:

Dawid Anioł i Berehova Milana - 3 miejsce

Galasiński Gustaw i Przybył Maria - 4 miejsce

Leon Konieczny i Barbara Lochman - 6 miejsce

  • w kategorii II (10-12lat) para Parys Mech i Zofia Judek zajęli 10 miejsce w półfinale.
  • w kategorii III (13-15lat)Piasek Tobiasz i Karolina Kalemba oraz Miłosz Anioł i Gabriela Starzonej również zakwalifikowały się do półfinału.
  • w finale kategorii IV Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska-Niszczak zajęli 5 miejsce.
  • “Królewska” kategoria V to również sukces pary Tomasz Dwóżnik i Nadia Matuszak. Para ta w najtrudniejszej, jak nieoficjalnie mówi się kategorii zajęła wysokie 9 miejsce.

Mistrzostwa to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie w ruchu tańców Polskich w kraju.

Podczas Gali finałowe Komisja Tańców Polskich PS CIOFF przyznawała także nagrody rankingowe za rok 2023. I tutaj również kilka odznaczeń trafiło do Wronek. Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska Niszczak uzyskali tytuł I Pary Roku w kategorii III 2024, zaś Jan Galasiński tytuł najlepszego instruktora w tej kategorii. Daniel Zastróżny i Amelia Góral uzyskali tytuł II Pary Roku 2024 w kategorii IV.

Przyznano także odznaczenia za szczególne zasługi dla ruchu tańców polskich. Jan Galasiński otrzymał złotą a Hanna Galasińska srebrną odznakę Komisji Tańców Polskich.

Gratulujemy!

XXIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich

do góry