Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ IV Przystanek Profilaktyczny PaT

IV Przystanek Profilaktyczny PaT

19 Kwietnia 2024

W dniach 12 - 13 kwietnia w Hali Sportowo- Widowiskowej „Wacław” w Szamotułach odbył się IV Przystanek Profilaktyczny PaT „Profilaktyka a Ty”.

Nad imprezą patronat objęła Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Organizatorami były: Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach, Centrum Sportu Szamotuły, II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi w Szamotułach, oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach.

Program „Profilaktyka a Ty” to ogólnopolska społeczność, która bazuje na profilaktyce rówieśniczej i zachęca do zdrowego stylu życia. Na spotkaniach młodzież mogła aktywnie spędzić czas promując modę na życie bez uzależnień.

IV Profilaktyczny Przystanek PaT  w Szamotułach był  spotkaniem młodzieży z dwóch powiatów - szamotulskiego i międzychodzkiego. Na uczestników  czekało moc atrakcji: bezpłatne warsztaty artystyczne, muzyczne, sportowe, zajęcia teatralne, plastyczne, crossfitowe, kulinarne, fotograficzne, hip-hopowe, taneczne, dietetyczne czy dziennikarskie.

W dniu 13 kwietnia odbył się również IX Marsz „ Masz odwagę iść przez życie swoją własną drogą„ pod hasłem  „ Jak NAS Zrozumieć - STOP PRZEMOCY”.

do góry