Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/ „Szamotulanka” już otwarta !

„Szamotulanka” już otwarta !

13 Listopada 2018

Starosta Szamotulski wręcza Pani Dyrektor duży klucz w ramach oficjalnego przekazania budynku do użytku

W piątek 9 listopada odbyła się uroczystość otwarcia nowej hali sportowej „Szamotulanka” przy Zespole Szkół nr 1
w Szamotułach. Starosta Józef Kwaśniewicz wręczył oficjalnie dyrektor Justynie Szaniawskiej - Budaj klucz jako symbol oddania obiektu do użytku a następnie oddał celny strzał na bramkę inaugurując aktywność sportową w sposób praktyczny. Dyrekcja Szkoły podziękowała wszystkim zaangażowanym w proces powstania obiektu a zwieńczeniem oficjalnej części wydarzenia było poświęcenie hali i przekazanie nagrody rzeczowej w postaci roweru zwyciężczyni konkursu na nazwę hali pani Weronice Borowiak. Wydarzenie uświetniły występy "Mażoretek Miraż" z Wronek oraz część artystyczna młodych sportowców szkolnych.

Hala sportowa „Szamotulanka” powstała przy wsparciu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej. Całkowita wartość inwestycji obejmującej także remont sal gimnastycznych w szamotulskich Zespołach Szkół nr 1 i nr 2 oraz budowę siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół nr 2 to około 5,5 mln. zł. z czego wartość wsparcia to ponad 1,6 mln. zł.