Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Urząd/Wydziały/Organizacyjny i Zarządzania Kryzysowego/Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

6 Grudnia 2021

3 grudnia 2021 r. odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego została omówiona sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Szamotulskim oraz podejmowane działania w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Pani Agnieszka Jachnik poinformowała, że ponad 1700 osób przebywa na kwarantannie, a 574 to aktywne przypadki. Nie licząc ognisk domowych odnotowano 13 ognisk koronawirusa na terenie Powiatu. Są to głównie szkoły, przedszkola oraz świetlice wiejskie. Następnie Pani Inspektor omówiła nowe limity osób przebywających w poszczególnych obiektach, a także zasady kwarantanny.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Szamotułach stale realizuje działania w kierunku ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do tych działań zalicza się m. in. wywiady epidemiologiczne, kontrole obiektów oraz nakładanie mandatów za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Następnie głos zabrał Zastępca Dyrektora ds. Technicznych i Inwestycji Pan Szymon Anioł, który przedstawił sytuację panującą w szamotulskim szpitalu oraz statystykę szczepień przeciw COVID-19. Jednocześnie przypomniał, że od niedawna wszystkie osoby powyżej 18 roku życia mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie. Poinformował również, że punkt wymazów drive - thru, działający przy Centrum Sportu w Szamotułach, funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7 - 12 oraz soboty i niedzielę w godzinach 7 - 11. Na końcu podziękował Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach za pomoc strażaków przy reorganizacji szpitala na szpital covidowy, a także kierowanie ruchem przy punkcie drive - thru.

Następnie głos zabrali Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach omawiając realizowane działania na rzecz walki z epidemią.

Na koniec posiedzenia Starosta Szamotulski Pani Beata Hanyżak podziękowała za tak efektywną współpracę pomiędzy jednostkami, która pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu.

do góry