terminarz dnia 06.12.2022

Miejsce: Muzeum - Zamek Górków
KULTURA / 2022-12-06

"Galeria pod Halszką" na słupie ogłoszeniowym to nowe miejsce ekspozycji sztuki w Szamotułach!

W Mikołajki, 6 grudnia, na terenie Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach zostanie otwarta galeria plakatu - „Galeria pod Halszką”. Inicjatorem i kuratorem galerii na słupie ogłoszeniowym jest Damian Kłaczkiewicz (artysta wizualny z Szamotuł, którego prace były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach graficznych). Galeria powstała we współpracy z Muzeum Zamek Górków i Powiatu Szamotulskiego.

Pierwsza wystawa startuje już w Mikołajki. Motywem przewodnim jest dziecko, jego świat, literatura i wydarzenia kulturalne nawiązujące do tego motywu w plakacie. Damian Kłaczkiewicz zaprosił do współpracy czołowych grafików polskiej sceny artystycznej. Są wśród nich wykładowcy, profesorowie wielu uczelni artystycznych, mający w swych artystycznych zasobach prace nawiązujące do motywu przewodniego pierwszej wystawy w tym miejscu - dziecku.
Wspólnie z pracami pomysłodawcy Galerii Damiana Kłaczkiewicza, tworzyć będą inspirującą mozaikę plakatów różnych w swej formie i stylu ale zespolonych klamrą tematu oraz przestrzeni wystawienniczej. Autorami pierwszej wystawy są znani polscy plakaciści:

JAKUB KAMIŃSKI, JACEK TEOFIL, KAJA RENKAS, MIŚKA STAROWICZ, LESZEK ZBOROWSKI, DAMIAN KŁACZKIEWICZ, AGNIESZKA WĘGLARSKA, TOMASZ CZYŻEWSKI, MAREK MACIEJCZYK, LESZEK ZBOROWSKI, PETER JAVORIK, WOJTEK OSUCHOWSKI, SZYMON SZYMANKIEWICZ, JUSTYNA STEFAŃCZYK, TOMASZ BRODA, PATRYCJA LONGAWA, NIKODEM PRĘGOWSKI, KATARZYNA NECHMAN, DOMINIK JAKUBOWSKI, AGNIESZKA DAJCZAK, KAJA I PIOTR DEPTA - KLEŚTA, ŁUKASZ ZWOLAN.

Zaprasazmy wszystkich mieszkańców Powiatu Szamotulskiego do odwiedzenia Galerii!

Miejsce: Muzeum - Zamek Górków

Godzina: 10:00

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Szamotulskiego odbędzie się w dniu 6 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

1. Otwarcir
  3. Analiza i zaopiniowanie projektu budżetu Powiatu Szamotulskiego na 2023 rok.
  4. Przyjęcie planu pracy Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska na 2023 rok.
  5. Sprawy bieżące, wolne głosy i wnioski.
Godzina: 11:00

Posiedzenie Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Rady Powiatu Szamotulskiego obędzie się w dniu 6 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

1. Otwarcie.
  3. Analiza i zaopiniowanie projektu budżetu Powiatu Szamotulskiego na 2023 rok.
  4. Przyjęcie planu pracy Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego na 2023 rok.
  5. Wolne głosy i wnioski.
Godzina: 12:30

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Szamotulskiego odbędzie się w dniu 6 grudnia 2022 r. o godz. 12.30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

1. Otwarcie.
  2. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia komisji.
  3. Przyjęcie planu pracy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji na 2023 rok.
  4. Wolne głosy i wnioski.
  5. Zakończenie.
Miejsce: Starostwo Powiatowe w Szamotułach
Godzina: 13:00

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Szamotulskiego odbędzie się w dniu 6 grudnia 2022 r. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Szamotułach.

1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Przyjęcie protokołu z ostatniego posiedzenia komisji.
  3. Przyjęcie planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2023 rok.
  4. Wolne głosy i wnioski.
  5. Zakończenie posiedzenia.
Godzina: 14:00

Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Szamotulskiego odbędzie się w dniu 6 grudnia 2022 r. o godz. 14.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach.

1. Otwacrie
  3. Analiza i zaopiniowanie projektu budżetu Powiatu Szamotulskiego na 2023 rok.
  4. Przyjęcie planu pracy Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej na 2023 rok.
  5. Wolne głosy i wnioski.
Miejsce: ul. Lipowa 27 Szamotuły
Data: 2022-12-06 - 2022-12-13
Godzina: 9:00
Serdecznie zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła, które zostało wykonane przy udziale Osób Niepełnosprawnych w czasie zajęć w Spółdzielni Socjalnej „Talent”.
Nabywając prace wspieracie placówkę i działalność, a przede wszystkim osoby potrzebujące.
Nie masz pomysłu na prezent?
Wybierz piękne rękodzieło!
Start kiermaszu 6 grudnia!
Miejsce: ul. Lipowa 27 Szamotuły
Data: 2022-12-06 - 2022-12-18
Godzina: 9:00
Nie masz pomysłu na prezent?
Wybierz piękne rękodzieło!
Start kiermaszu 6 grudnia!