terminarz dnia 18.08.2022

Kategoria: URZĄD
Data: 2022-08-02 - 2022-10-14

Masz 16-24 lat i mieszkasz w Wielkopolsce?
Chcesz poszerzyć swoje kompetencje w działalności społecznej?
Akademia Młodzieżowych Liderów
Czeka na Ciebie!
Udział w projekcie jest BEZPŁATNY!
Co oferujemy?
3 weekendowe zjazdy
5 webinariów
w trakcie których zdobędziesz wiedzę m.in z zakresu
funkcjonowania NGO, fundraisingu, komunikacji,
wystąpień publicznych i debat, kreowania wizerunku,
zarządzania projektami
2000 zł na realizację społecznej inicjatywy
Rekrutacja trwa do 14 października!
Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na www.przybyszewo.pl

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności -
Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
NOWEFIO na lata 2021-2030

Kategoria: KULTURA
Data: 2022-08-08 - 2022-09-05

Nasz Zabytek to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

• I Konkurs - wybór jednego zabytku w województwie (start konkursu - 8 sierpnia 2022 r.);

Ważne - w konkursie można zgłaszać tylko zabytki nieruchome wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków. W konkursie będą oceniane zabytki, które są własnością publiczną, czyli należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa (kościoły i inne świątynie, które należą do parafii lub wspólnot wyznaniowych nie spełniają kryterium własności publicznej).

• II Konkurs - wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku (start konkursu na początku listopada 2022 r. - po ogłoszeniu wyników I Konkursu).

Nasz Zabytek to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym. Ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć wszystkie województwa każdego roku. Fundacja Most the Most przeprowadziła już 4 edycje konkursu Nasz Zabytek w 10 województwach. W sierpniu 2022 r. ruszy także I Konkurs w województwach: małopolskim i śląskim. Jesienią 2022 r. odbędą się konkursy w województwach: mazowieckim, lubelskim oraz podkarpackim. W 2023 r. planujemy ponownie przeprowadzić konkursy w każdym z 16 województw. Harmonogram wszystkich konkursów znajduje się na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek/#harmonogram

Więcej informacji po linkiem:

Nasz zabytek - wielkopolskie, małopolskie i śląskie - Most the Most

Kategoria: KULTURA
Data: 2022-08-08 - 2022-09-05

Konkurs „Nasz zabytek” jest podzielony na dwie części:

Więcej informacji po linkiem:

Nasz zabytek - wielkopolskie, małopolskie i śląskie - Most the Most