terminarz dnia 02.01.2021

Kategoria: KULTURA
Data: 2020-12-18 - 2021-04-08

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach organizuje akcję pod hasłem "Moja mała ojczyzna - Powstanie Wielkopolskie oczami uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków".

Więcej informacji o przedsiewzięciu znajdziecie Państwo TUTAJ (kliknij).

Kategoria: KULTURA
Data: 2020-12-27 - 2021-01-16

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Szamotułach w 102. rocznicę Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 zaprasza na III Indywidualny Rajd Szlakami Powstania Wielkopolskiego w dniach od 27 grudnia 2020 r. do 16 lutego 2021 r.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a jego uczestnikiem będzie każdy turysta, który odbędzie minimum jedną wycieczkę pieszą po swojej miejscowości lub najbliższej okolicy, wykona jedno zadanie konkursowe i do 16 lutego 2021 r. prześle na adres: poczta@szamotuly.pttk.pl potwierdzenie spełnienia warunków udziału wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem.

WPISOWE

W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma:

- pamiątkowy znaczek rajdowy,

- notes i długopis rajdowy (do wyczerpania zapasu 200 szt.);

- punkty do odznak turystycznych i krajoznawczych;

- nagrody w konkursach.

Uczestnik rajdu może wziąć udział w następujących konkursach:

na wykonanie karty do kroniki o tematyce powstańczej - format A-4, tylko 1 strona. Może to być np. opis obiektu lub osoby związanej z powstaniem; opis wydarzenia; wspomnienia rodzinne, wiersze, rysunki itp.

na wykonanie selfie przy obiekcie związanym z pamięcia o powstaniu wielkopolskiem (np. przy tablicy pamiątkowej, grobie powstańca, budynku lub obiekcie związanym z historią powstania);

na list do koleżanki/kolegi spoza Wielkopolski, opowiadający o rocznicy oraz znaczeniu powstania wielkopolskiego dla naszego regionu i kraju. Objętość listu nie powinna przekroczyć 1 strony A-4 (2200 znaków).