Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zmiany w Zespole Szkół Nr 2 we Wronkach

Zmiany w Zespole Szkół Nr 2 we Wronkach

10 Sierpnia 2021

Przed nami nowy rok szkolny 2021/2022. W czasie wakacji bardzo duże zmiany zachodzą m.in. w budynku Zespołu Szkół we Wronkach. 28 czerwca w placówce rozpoczęły się bowiem prace modernizacyjne polegające na generalnej przebudowie klatek schodowych i korytarzy. Roboty ogólnobudowlane zostały wycenione na kwotę 322 000 zł. Wymagane zmiany w instalacji elektrycznej pochłoną natomiast 52 000 zł. Łącznie inwestycja będzie kosztować 374 000 zł.

Dwumiesięczne prace modernizacyjne w zakresie dostosowania instalacji elektrycznych do aktualnych potrzeb placówki polegają na: demontażu i wymianie starej instalacji elektrycznej na wszystkich korytarzach budynku A szkoły, wraz z przyłączeniem poszczególnych sal lekcyjnych i rozdzielni, wymianie gniazdek i włączników, montażu lamp LED-owych, lamp z czujnikami ruchu oraz lamp z oświetleniem ewakuacyjnym i pożarowym.

Niezwykle szeroki jest również zakres realizowanych w szkole prac budowlanych. Robotnicy wyrównują, szpachlują i malują ściany oraz sufity na każdej kondygnacji budynku A szkoły, kładą warstwy mozaiki gemalitowej na wszystkich ścianach, usuwają stare grzejniki oraz rury-pionów hydraulicznych i wymieniają je na nowe, zabudowują rury i elementy niebezpieczne w piwnicy szkoły, wymieniają stare drzwi na nowe w podziemiu oraz pomieszczeniach magazynowych, układają płytki na podłogach wszystkich kondygnacji oraz schodach prowadzących od piwnicy aż na drugie piętro, montują barierki, powiększają przestrzeń użytkową poprzez wyburzenie pomieszczenia magazynowego na parterze szkoły, montują hydranty, wymieniają drzwi wejściowe, układają płyty granitowe na schodach wejścia głównego do szkoły.

 

„To druga, po modernizacji sali gimnastycznej w 2018 roku inwestycja Starostwa Powiatowego w czasie mojej pięcioletniej kadencji. Jestem bardzo zadowolony, że współpraca z organem prowadzącym jest tak owocna.

Wraz z gronem pedagogicznym od kilku lat zmieniamy wizerunek naszej szkoły.

Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu Starostwa Szamotulskiego w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyliśmy liczbę uczniów dwukrotnie. Otworzyliśmy dwa atrakcyjne kierunki: technikum organizacji turystyki o specjalności animator czasu wolnego oraz technikum handlowe o specjalności handel w sieci, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się również nasze dotychczasowe  kierunki: technikum ekonomiczne i budowlane.

Dzięki umowom patronackim z Akademią Rainbow, Firmą Spomasz Wronki, czy Amica S.A. nasi uczniowie z technikum i branżowej szkoły mogą podnosić swoje kompetencje na kursach i szkoleniach.

Wsparcie Starostwa Powiatowego pozwoli podnieść jakość  pracy szkoły, a uczniom umożliwi wszechstronny rozwój w dobrze wyposażonej i zorganizowanej placówce.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy nam pomagają i zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby praca i nauka w naszej szkole była na wysokim poziomie.” - mówi Dyrektor Sławomir Barszczewski

 

do góry