Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we (..)

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach został objęty patronatem przez Grupę Enea

21 Lutego 2022

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach został objęty patronatem przez Grupę Enea. Dnia 21 lutego 2022 roku miało miejsce uroczyste podpisanie umowy, na którym obecny był Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Grupa Enea od ponad trzech lat współpracuje ze szkołami branżowymi i technikami, które kształcą uczniów w zakresie działalności spółek Enea. Dzięki takiej współpracy szkoły mogą liczyć na organizację zajęć z udziałem specjalistów, doposażenie pracowni, a także wsparcie w organizację programu nauczania zawodu. To właśnie tego typu działanie wpływa na innowacyjność i konkurencyjność placówek, co przyczynia się do podnoszenia kompetencji absolwentów szkół.

Cieszę się, że kolejne pokolenia młodych ludzi wybierają energetykę jako kierunek zawodowy.  Podstawą w tym zawodzie jest solidne wykształcenie, które gwarantują szkoła i jej kadra nauczycielska. Grupa Enea, za sprawą programu patronackiego oferuje unikalną możliwość połączenia nauki w szkole z praktyką. To cenne doświadczenie z pewnością pomoże młodym ludziom w wyborze najlepszej ścieżki kariery zawodowej, a być może zachęci do rozwijania jej właśnie w Grupie Enea - podkreśla Lech Żak, wiceprezes ds. Strategii i Rozwoju Enei.

 

Zespół Szkół nr 1 we Wronkach ma bogatą tradycję  w kształceniu technicznym jak i branżowym. Dziś m. in. kształci w obszarach elektroniczno-mechatronicznej oraz teleinformatycznej.

 

Z dużą radością  przyjęłam informację o objęciu patronatem przez spółki Enea S.A.i Enea Operator naszego powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Nasza placówka to szkoła z tradycjami i możliwościami, zajęła 3 miejsce wśród wszystkich Techników w Wielkopolsce w Rankingu Perspektywy 2022. Takie wsparcie ze strony pracodawców pokazuje, że baza edukacyjna Powiatu Szamotulskiego rozwija się systematycznie stając się coraz bardziej atrakcyjną dla przyszłych uczniów naszych placówek. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnemu sprzętowi absolwenci szkół powiatowych są dobrze przygotowani do podjęcia pracy i są dobrymi kandydatami na rynku pracy nie tylko w naszym regionie.- stwierdza Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski

Wysokie wyniki w nauce i egzaminach końcowych wpływają na zainteresowanie uczniów i rodziców. Utworzenie we współpracy z Grupą Enea nowego kierunku- Technik Energetyk to przede wszystkim dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy. Dzięki umowie patronackiej przyszli uczniowie mają gwarancje nauki na nowoczesnych urządzeniach wykorzystywanych w dzisiejszym przemyśle energetycznym.

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach jest szkołą o ponad 70-letniej tradycji kształcenia profesjonalnych kadr dla techniki i technologii. Doświadczenie, znakomita kadra nauczycielska, baza dydaktyczna i ambicje uczniów gwarantują rzetelne przygotowanie do podjęcia dalszej edukacji i wykonywania zawodu. - przedstawia Dyrektor Szkoły Monika Kozber.

do góry