Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zdalne spotkanie Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i (..)

Zdalne spotkanie Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i prezydentami miast

25 Maja 2020

Zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziła też sytuacja epidemiologiczna powiatów, na terenie których wykryto ostatnio przypadki zakażeń Covid-19. Ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u pracownika jednego z wronieckich przedsiębiorstw, w gronie włodarzy odpowiadających na pytania Wojewody znalazła się Pani Beata Hanyżak. Starosta Szamotulski omówiła sytuację i stan epidemiologiczny w tym przedsiębiorstwie i zakres działań prowadzonych przez lokalne służby.

W miniony piątek, 22 maja 2020 r., Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wzięła udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka. W spotkaniu dotyczącym bieżącej sytuacji epidemiologicznej uczestniczyli ponadto Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Jadwiga Kuczma-Napierała, przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji, Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, wielkopolscy starostowie i prezydenci miast.

Włodarze omówili aktualne statystyki zachorowań oraz działania zapobiegawcze podejmowane w poszczególnych powiatach. Informacje te podparte zostały szczegółowym raportem przygotowanym przez służby mundurowe - Wojsko, Policję i Straż Pożarną.

Istotny punkt rozmów stanowił też rozwijany na terenie województwa system badań Drive Thru i wystosowana przez Wojewodę zapowiedź utworzenia kolejnych tego typu punktów diagnostycznych w naszym regionie. Odniesiono się też do bieżącej sytuacji Domów Pomocy Społecznej oraz rekomendacji dotyczących funkcjonowania tego typu jednostek.

UWAGA KIEROWCY! Przejazd przy ul. Targowej w Szamotułach: zamknięcie od 17.08 do 26.09.2021 r.// Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 25.09. // Droga Kluczewo-Karolin: zamknięcie przejazdu od 8.09 do 25.09.2021 r. // Droga nr 1845 (Nowa Wieś - Szamotuły): zamknięcie przejazdu od 8.09 do 25.09.2021 r.// Droga nr 246514 (Gaj Mały - Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.09. do 09.10.2021 r.// Droga Dobrogostowo-Karolin zamknięcie przejazdu od dn. 27.09.2021 r.