Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim

Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim

31 Grudnia 2018

Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim

12 grudnia odbyło się spotkanie uczniów Technikum Technologii Żywności, działającego w powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach z dyrektorem ADM Szamotuły Józefem  Poradziszem, który przekazał młodzieży informacje o akcji  prowadzonej  przez firmę „Zatrzymaj bociana z Olejem Wielkopolskim”. Akcja ma na celu ochronę bociana białego, którego liczebność w naszym kraju spada. Inicjatywa ma m.in. pomóc w odtworzeniu żerowisk i prowadzeniu badań naukowych, które pozwolą lepiej poznać zwyczaje tego gatunku. Warto wspomnieć, że na początku 2018 roku Olej Wielkopolski produkowany przez ADM otrzymał certyfikat ISCC, który potwierdza działania marki na rzecz ochrony  środowiska.