Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończyła się 2 edycja Baborówko Jumping Show 2023

Zakończyła się 2 edycja Baborówko Jumping Show 2023

21 Sierpnia 2023

W dniach 18 - 20 sierpnia 2023 r. odbyła się druga edycja prestiżowych zawodów Baborówko Jumping Show. Imprezę objął patronatem Starosta Szamotulski i została wsparta przez Powiat Szamotulski, który na miejscu reprezentował Wicestarosta Szamotulski Rafał Zimny.

Międzynarodowe zawody w Ośrodku Jeździeckim Baborówko rozpoczęły się zwycięstwem Polaków oraz Uzbekistańczyka. W konkursie Dużej Rundy o nagrodę KUHN Maszyny Rolnicze zwyciężył Bekzod Kurbanov wraz z Santos Hippica.

Najliczniej obsadzony konkurs Medium Tour pod patronatem Powiatu Szamotulskiego wygrała Daria Kobiernik wraz z Venus, druga okazała się młoda amazonka Alicja Maślana i Hioyaline, a trzeci był Uzbekistańczyk Bekzod Kurbanov i Lady.

Pierwszy dzień Baborówko Jumping Show zakończył się Big Tour o nagrodę LOTTO, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, gdzie z zerowym przejazdem zwyciężył Bekzod Kurbanov i Santos Hippica. Na drugim miejscu uplasowała się Niemka Finja Bormann i Lafocolo Crazy Stud, a na trzecim Michał Kaźmierczak wraz z Dexterem.

W najważniejszych konkursach drugiego dnia zawodów triumfował Kristaps Neretnieks. Zawodnik z Łotwy zwyciężył w dwóch konkursach o randzie dwóch gwiazdek  W CSI1 najlepszą formę pokazali Jan Bobik oraz Aleksandra Lewicka.

Ostatniego dnia zawodów odbył się najważniejszy konkurs, czyli Grand Prix Baborówka. Zawodnicy z siedmiu krajów walczyli o cenne punkty do Światowego Rankingu i pulę nagród wynoszącą ponad 100 000 złotych. Najlepszym zawodnikiem okazał się po raz drugi Dawid Kubiak wraz z Anastacią III, na drugim miejscu znalazł się Czech Ales Opatrny i Locanto RN, a na trzecim Dawid Skiba i La Vulkano L.

do góry