Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

29 Czerwca 2022

W piątek 24 czerwca szkoły prowadzone przez Powiat Szamotulski zakończyły rok szkolny 2021/2022, a uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje.

W uroczystości w I Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Szamotułach, która odbyła się na powiatowej hali „Szamotulanka” wzięła udział Starosta Szamotulski Beata Hanyżak. Wraz z Dyrektorem Justyną Szaniawską- Budaj, wicedyrektorem Romanem Wiśniewskim oraz wychowawcami Starosta wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i upominki dla uczniów.

W  Szkole na Leśnej- Zespół Szkół nr 1 we Wronkach  rok szkolny 2021/2022 pożegnał wraz z uczniami Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego Rafał Zimny, który wraz z Dyrektor Moniką Kozber oraz wychowawcami i Przewodniczącą Rady Rodziców Anną Krzyżaniak wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody najlepszym uczniom szkoły. Następnie zakończenie roku szkolnego odbyło się w Zespole Szkół nr 2 we Wronkach, gdzie podziękowania i wyróżnienia wręczył Wicestarosta i Dyrektor Sławomir Barszczewski.

W uroczystości w  Zespole Szkół nr 2 w Szamotułach wziął udział członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Andrzej Grzeszczyk. Po krótkiej części artystycznej zostały wręczone najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody branżowe. Na zakończenie apelu Dyrektor Zygmunt Sługocki życzył wszystkim wspaniałych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły na początku września.

Ogromne wzruszenie towarzyszyło uroczystościom w Zespole Szkół Specjalnych, na których obecny był Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak. Społeczność szkolna pożegnała uczniów, którzy od najmłodszych lat związani byli z naszą placówką. Od piątku zaczną oni nowe życie poza murami szkoły.

Natomiast w Zespole Szkół nr 3 w Szamotułach wyróżnienia najlepszym uczniom wręczył Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Maciej Trąbczyński wraz z Dyrektorem Danutą Kubiaczyk.

 

W roku szkolnym 2021/2022 zostały także przyznane Nagrody Starosty Szamotulskiego za osiągnięcia naukowe i sportowe.

Jakub Dobias z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach za uzyskanie tytułu finalisty zawodów centralnych  51 Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2021/2022 otrzymał Nagrodę Starosty Szamotulskiego (w kwietniu 2022) w kwocie 750,00 zł

W roku szkolnym 2021/2022 zostały także przyznane dwie Nagrody Starosty Szamotulskiego za osiągnięcia sportowe (w wysokości 750zł):

- Wiktoria Muszczek z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach (otrzymała we wrześniu 2021) za zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w piłce siatkowej kobiet,

- Lena  Henschke z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach (otrzymała w grudniu 2021) za osiągnięcie V miejsca w finale Mistrzostw Polski U16 w wieloskoku.

Nagrody Starosty Powiatu Szamotulskiego w wysokości 750 zł za uzyskanie tytułu najlepszego absolwenta szkoły w roku szkolnym 2021/2022 zostały przyznane dla:

- Kingi Szuster z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 3 im. Hugona Kołłątaja w Szamotułach

- Roksany Anny Fitt z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

do góry