Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XVII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe i XI Mistrzostwa (..)

XVII Ogólnopolskie Regaty Kajakowe i XI Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym

11 Czerwca 2019

Już po raz siedemnasty pamiątkowska plaża gościła uczestników Memoriału Andrzeja Kulczaka.

Organizowane od lat ogólnopolskie zawody regatowe na dobre wpisały się w kalendarz tutejszych imprez. Z roku na rok rywalizacja cieszy się coraz większą popularnością wśród kajakarzy. Na tegoroczne regaty przybyli reprezentanci 17 klubów sportowych. Łącznie w 36 wyścigach wzięło udział 320 zawodników.

Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom wyczynowym towarzyszą też Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. W szranki stają wówczas amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej. Wyścigi te wzbudzają wiele emocji, gromadzą też liczną publiczność, która okrzykami i gromkimi oklaskami dopinguje swoich reprezentantów.

Zawodnicy startowali w dwuosobowych drużynach (kajakach) na dystansie 300 m.

Zacięta rywalizacja przyniosła następującą klasyfikację miejsc na podium:

I        miejsce  Natalia OLSZEWSKA, Jarosław OLSZEWSKI - UKS Pamiątkowo

II       miejsce  Joanna PRĘTKA, Adam PRĘTKI - UKS Pamiątkowo

III     miejsce  Grzegorz KOPERSKI, Sławomir SZOT - UKS Zalew Jerzykowo

Gośćmi wydarzenia byli: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor, Wicestarosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek, Prezes Wielkopolskiego Związku Kajakowego Ireneusz Pracharczyk oraz Pani Maria Kulczak – wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku.

Źródło: UKS Pamiątkowo

Zdjęcia: UKS Pamiątkowo