Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej (..)

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet Amica Cup 2019

24 Września 2019

XV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet Amica Cup 2019

Od piątku do niedzieli 20 – 22września br. kibice  siatkówki mogli podziwiać w akcji reprezentantki  Polski, które grają w barwach ŁKS-u Commercecon Łódź oraz Grupa Azoty Chemik Police. Te dwa zespoły oraz dwie niemieckie drużyny Dresdner S.C. i Alianz MTV Stuttgart brały udział w Jubileuszowym bo XV Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet Amica CUP 2019, mecze rozgrywane były w szamotulskiej hali „WACŁAW”. W sobotę 21 września , organizatorzy przygotowali dla publiczności nie lada sportową gratkę, mistrzynie Europy , legendarne „Złotka” trenera Andrzeja Niemczyka rozegrały towarzyski mecz z zespołem Amica S.A. To spotkanie zgromadziło wielu  sympatyków sportu i było źródłem prawdziwych sportowych emocji. Okrągły jubileusz był również okazją do podziękowań i uhonorowania tych, którzy swoim zaangażowaniem i postawą przyczyniają się do rozwoju i upowszechniania rozwoju sportu w naszym regionie m.in. Srebrną Odznaką PZPS  uhonorowano Starostę Powiatu Szamotulskiego Beatę Hanyżak, natomiast Ryszard Frąckowiak organizator turnieju i Prezes Stowarzyszenia Volley Sport odznaczony został okolicznościową odznaką  90-lecia PZPS, wyróżnieniem uhonorowani też zostali autorzy niedawnego sukcesu Mistrzostw Polski w siatkowej piłce plażowej - Kamil Małecki i Jędrzej Bąkiewicz  z UKS Szamotulanin.