Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XLVII Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim

XLVII Rajd Turystyczny po Regionie Szamotulskim

30 Maja 2023

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom sobotniego (27 maja) XLVII Rajdu Turystycznego po Regionie Szamotulskim organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajobrazowe, Odział w Szamotułach. Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski.

W rajdzie po Regionie Szamotulskim uczestniczyli turyści z Baborowa, Brodziszewa, Pniew, Obrzycka, Ostroroga, Nojewa i Szamotuł, w sumie ponad 300 osób.

Na mecie czekała pyszna grochówka (lub zupa pomidorowa - do wyboru), pamiątkowe odznaki i konkursy. W krajoznawczym najlepsza okazała się Dorota Heimann z SP Ostroróg, która o 1 pkt. wyprzedziła Hanię Grzelczak z SP 3 w Szamotułach i Adriannę Strojny z Pniew. W konkursach sprawnościowych zwyciężyli natomiast: Joanna Kubiak (Brodziszewo), Klaudia Akacka (Nojewo), Julianna Maciejewska (Nojewo), Ewa Borowiak (Szamotuły) i Oliwia Piekarska (Obrzycko). Serdecznie gratulujemy!