Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XLIV Zlot Turystów „Na powitanie Jesieni”

XLIV Zlot Turystów „Na powitanie Jesieni”

27 Września 2023

Tradycyjnie, jak co roku, jesień powitali na turystycznych szlakach regionu miłośnicy wędrówek. Tym razem, w sobotnie przedpołudnie 23 września dotarli do Pniew, gdzie w parku obok świeżo odnowionego pałacu znajdowała się meta XLIV Zlotu Turystów „Na powitanie Jesieni”. Impreza została wsparta przez Powiat Szamotulski.

Wrześniowa pogoda dopisała, podobnie jak uczestnicy, których tym razem było aż 550. Najliczniejsze grupy reprezentowały Szkoły Podstawowej w Pniewach, Nojewie i nr 2 w Międzychodzie. Turyści przybyli też z Baborowa, Brodziszewa, Chełmna, Lubosza, Ostroroga, Pamiątkowa, Poznania i Szamotuł.

Warto dodać, że tegoroczny zlot był jedną z imprez  Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej - ogólnopolskiej akcji PTTK, która 23 września odbywała się na terenie całego kraju.

Na mecie w Pniewach, poza odznakami oraz tradycyjną grochówką i zupą pomidorową tym razem czekały też na wszystkich ciastka i lody.

Zainteresowaniem młodych turystów cieszył się wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach i konkurs strzelecki prowadzony przez braci z pniewskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Na mecie w parku nie zabrakło oczywiście innych konkursów: rysunkowy na portret burmistrza, strażacki, na najlepszą piosenkę, w rzutach do celu, kręgle, w marszu na nartach, a także konkursie konkurs krajoznawczy i na trofeum turystyczne.

do góry