Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/XIX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę (..)

XIX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki

10 Grudnia 2018

XIX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki

5 grudnia w szamotulskim kinie „Halszka”, Szamotulski Ośrodek Kultury zorganizował XIX Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki. Organizację wydarzenia wspomógł Powiat Szamotulski. Po oficjalnym otwarciu przeglądu, którego dokonał Dyrektor SZOK, a jednocześnie Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Michalak, na scenie pojawili się aktorzy. W sumie wystąpiło ich ponad 120!

Po obejrzeniu doskonale przygotowanych spektakli, jury w składzie Katarzyna Grajewska - Zastępca Dyrektora w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz Krzysztof Dutkiewicz - aktor Teatru Animacji, postanowiło przyznać nagrody.

III nagroda - Zespół Teatralny „Dzieci zza kurtyny” z SzOK za spektakl „Baśń o rycerzu bez konia”;
II nagroda - Zespół Teatralny „Grupa Patchwork-owa” ze SP nr 3 w Szamotułach za spektakl „Zatrzymaj się”;
I nagroda - Zespół Teatralno-Taneczny „Tercja” ze SP nr 3 w Szamotułach za spektakl „A na strychu”.

GRAND PRIX i statuetkę Czarnej Księżniczki zdobył Zespół Teatralny ze Szkoły Podstawowej
w Grzebienisku za spektakl „Anioły z Antarktydy”! Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji o przeglądzie, pełną listę uczestników oraz laureatów nagród dodatkowych można znaleźć tutaj:

fot. Szamotulski Ośrodek Kultury