Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/X Jubileuszowa edycja Szamotuły Samsung Półmaraton za (..)

X Jubileuszowa edycja Szamotuły Samsung Półmaraton za nami

10 Października 2022

9 października odbył się  X jubileuszowy Samsung Półmaraton. Wydarzenie było objęte patronatem przez Starostę Szamotulskiego Beatę Hanyżak. Powiat Szamotulski był Partnerem półmaratonu.

Dopisała fantastyczną pogoda, która wraz ze wspaniałą atmosferą stworzyła idealne warunki do rywalizacji.

Tuż przed biegiem rodzinnym odbyła się rozgrzewka, by po chwili oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor firmy Samsung Pan Olgierd Bałtaki w towarzystwie Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego, Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Wiceburmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Dariusza Wachowiaka, Prezesa Banku Spółdzielczego Duszniki Anny Krawczyk, Dyrektorów biegu Rafała Krzykały i Bartosza Węglewskiego oraz Ambasadorki imprezy Sandry Jankowiak która równo o 10:00 dała sygnał wystrzałem do startu 134 uczestników. Dla osób, które zajęły miejsca 10,20,30,40,50,60,80,100,120 i ostatnie, czekały nagrody rzeczowe od firmy Samsung. Organizatorzy nagrodzili również dwóch najlepiej przebranych małych biegaczy!

Po biegu rodzinnym o godzinie 11.00 przyszedł czas na półmaraton! Na jego mecie zameldowało się 509 biegaczek i biegaczy.

Najlepszymi zawodnikiem okazał się: Damian Kabat z czasem 1.09.02, a zawodniczką Patrycja Rolnik 1.26.01.

W sumie nagrodami rzeczowymi firmy Samsung nagrodzono 5 najlepszych biegaczy i 5 biegaczek. Organizator jak co roku przeznaczył także nagrody dla najlepszej Szamotulanki i Szamotulanina oraz najlepszej pracowniczki i pracownika firmy Samsung.

Dodatkowymi atrakcjami były również nagrody za najlepsze przebranie, aranżację i po raz pierwszy dla ostatniego zawodnika.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji między innymi dmuchańce, a także konkursy.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, sponsorom i biegaczom za stworzenie tak wyjątkowej imprezy!

Wyniki znajdziecie tutaj: STS-TIMING.PL - WYNIKI

do góry