Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

1 Sierpnia 2019

Wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

Dzisiaj, pierwszego dnia sierpnia, wyruszyła zorganizowana  przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej oraz Parafię p.w. św. Urszuli  Ledóchowskiej- Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy pod hasłem „Na kółkach do Maryi”. Pielgrzymi, na swoich dwóch kółkach, podążać będą szlakiem do Sanktuarium na Jasnej Górze w dniach od 1 do 7 sierpnia 2019 roku, opieką duchową rowerzystów w drodze, otaczać będzie ks. Szymon Kaźmierczak. Ta szczególna idea zrodziła się ze względu na fakt, iż w tym roku obchodzone będą rocznice kilku ważnych wydarzeń historycznych  m.in. 740 - lecie Wronek, 25 - lecie Parafii pw. św. Uruszuli Ledóchowskiej, 45 - lecie TMZW, 20 - lecie Powiatu Szamotulskiego, 15 - lecie Polski w Unii Europejskiej. 25 - osobowa grupa pielgrzymów jest  zróżnicowana wiekowo, imponujący  jest jednak fakt, że najmłodsza pątniczka ma dopiero 3 latka. Grupę tą stanowią mieszkańcy kilku gmin z naszego terenu. Powiat Szamotulski wsparł uczestników tego wydarzenia elementami odblaskowymi oraz spersonalizowanymi koszulkami. Pani Starosta Beata Hanyżak, żegnając rowerzystów, również otrzymała pamiątkową koszulkę ze swoim imieniem. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej podróży i wielu pozytywnych wrażeń.