Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyjazdowe spotkanie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

Wyjazdowe spotkanie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

22 Marca 2022

Podczas wczorajszego spotkania Zarząd Powiatu Szamotulskiego zapoznał się z postępem prac na inwestycjach prowadzonych przez powiat w gminach Szamotuły, Kaźmierz i Obrzycko.

Dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 453 370,91 zł rozpoczęła się przebudowa drogi Kaźmierz - Buk. Prace mają trwać do września 2022 r. a w zakresie zadania znajduje się m.in.: wykonanie nowej nawierzchni, profilowanie poboczy, przebudowa kanalizacji deszczowej i budowa nowego chodnika.

Inwestycja na drodze Śmiłowo - Gałowo wsparta została środkami finansowymi w wysokości 4 117 873,78 zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Obecnie trwające prace skupiają się na powstającym rondzie w Jastrowie. Powstała już wyspa, wokół której odbywać się będzie ruch okrężny oraz położona została asfaltowa nawierzchnia. Przygotowane zostały także drogi prowadzące do skrzyżowania.

Ostatnia ze zwizytowanych inwestycji dotyczy robót w miejscowości Zielonagóra polegających na budowie nowego chodnika na odcinku 250 metrów drogi wraz z wykonaniem odwodnienia, odtworzeniem rowów przydrożnych i częściowym remontem istniejącej nawierzchni. Wartość zadania wynosi 407 872,10 zł i jest ono współfinansowane ze środków własnych Powiatu Szamotulskiego i gminy Obrzycko.

do góry