Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu Szamotulskiego

12 Maja 2022

Wczoraj podczas wyjazdowego posiedzenia Zarządu Powiatu Szamotulskiego zwizytowano trwające prace w szamotulskim szpitalu, na drodze powiatowej Wartosław - Lubowo oraz zakończoną przebudowę drogi Zielonagóra - Ryczywół.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych szpital powiatowy zostanie przystosowany do obowiązujących wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Na ten cel Powiat Szamotulski pozyskał 500 000,00 zł dofinansowania, natomiast wartość całej inwestycji wynosi 1 000 000,00 zł. Dzięki temu w szpitalu zamontowano nowe drzwi i okna dymoszczelne i przeciwpożarowe, uzupełniona zostanie istniejąca instalacja hydrantowa oraz zaworu pierwszeństwa. Ponadto modernizacji doczeka się instalacja awaryjnego oświetlenia oraz klatki schodowe i ich grawitacyjne oddymianie. Powiat Szamotulski pozyskał także dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 3 280 000,00 zł. Dzięki tym środkom szpital zostanie przystosowany do zapobiegania i przeciwdziałania chorobom zakaźnym m.in. dzięki nowemu wejściu do placówki, które rozdzieli ruch pacjentów. Ponadto wymieniony zostanie dźwig mały tzw. potrawowy, który służyć będzie dostarczaniu posiłków zakażonym osobom. Planowany jest również zakup sprzętu i przygotowanie sal obserwacyjnych dla podejrzanych lub zakażonych chorobom zakaźną. Na terenie szamotulskiego szpitala powstanie również magazyn na odpady medyczne.

Następnie Zarząd Powiatu udał się na drogi powiatowe. Pierwszą z nich była zakończona już przebudowa drogi w miejscowości Zielonagóra. W ramach tego projektu o wartości 407 872, 10 zł odtworzono rowy przydrożne, wybudowano nowy chodnik wraz z odwodnieniem i częściowo wyremontowano nawierzchnię jezdni. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki współpracy Powiatu Szamotulskiego z Gminą Obrzycko.

Ostatnią ze zwizytowanych inwestycji były trwające prace na trasie łączącej Wartosław z Lubowem, na przebudowę której pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do tej pory położono warstwę wiążącą na długości całego odcinka tj. 2,5 km oraz 60% warstwy ścieralnej. Pobocze zostało wzmocnione płytami. W następnej kolejności wykonany zostanie chodnik w miejscowości Wartosław. Całkowita wartość zadania to 3 662 748,98 zł.

do góry