Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wyjazd uczniów do Trójmiasta w ramach programu "Poznaj (..)

Wyjazd uczniów do Trójmiasta w ramach programu "Poznaj Polskę"

2 Listopada 2022

logo

W dniach 24-26 października 2022 r. uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd odbył się w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Gdańsk: Pole Bitwy na Westerplatte, Główne Miasto, Długi Targ, a także zwiedzili wnętrze Ratusza Głównego oraz Dom Uphagena- jedynej w Polsce i jednej z niewielu w Europie  kamienicy mieszczańskiej z XVIII wieku dostępnej do zwiedzania. Na koniec czekała Bazylika Mariacka, w której znajduje się słynny zegar astronomiczny.

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od wizyty w zespole pocystersko-katedralnym w Gdańsku - Oliwie. W Katedrze Oliwskiej wysłuchali koncertu organowego z muzyką Bacha i Schuberta oraz zwiedzili kościół. Następnie wybrali się na molo i plażę w Sopocie. Kolejnym punktem była Gdynia, gdzie zwiedzili pierwszy statek szkoleniowy przeznaczony dla uczniów szkół morskich ,,Dar Pomorza”.

Ostatniego dnia uczniowie  wysłuchali najnowszej historii Polski  na terenie Stoczni Gdańskiej oraz zwiedzili stoczniowe hale produkcyjne.

do góry