Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wycieczki w ramach projektu Poznaj Polskę

Wycieczki w ramach projektu Poznaj Polskę

25 Listopada 2022

logo20 października 202 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach udali się na wycieczkę do Puszczykowa, Rogalina i Poznania. Wyprawę rozpoczęli od Muzeum Arkadego Fiedlera słynnego, wybitnego pisarza i podróżnika. Podziwiali zgromadzone z licznych podróży eksponaty oraz znajdujące się w Ogrodzie Kultur i Tolerancji żaglowiec „Santa Maria”, Piramidę oraz „Tajemniczy Świat Indian”. Następnie pojechali do Pałacu Raczyńskich w Rogalinie.

Druga wycieczka odbyła się w  dniach od 26 do 28 października 2022 r. Tym razem uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy odwiedzili Trójmiasto.

Zwiedzili Muzeum Poczty Polskiej, następnie pole bitewne Westerplatte, a także starówkę tego zabytkowego miasta. Zobaczyli pomnik Neptuna, most nad Motławą, urokliwe kamieniczki i katedrę. Znaleźli też chwilę, by przywitać się z morzem. Drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzali Sopot. Trzeci dzień wyjazdu spędzili spacerując po Gdańsku oraz odwiedzając Europejskie Centrum Solidarności, które zrobiło na nich ogromne wrażenie. 

Wycieczki została zrealizowane dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

do góry