Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wojewoda Wielkopolski z wizytą w Powiecie Szamotulskim

Wojewoda Wielkopolski z wizytą w Powiecie Szamotulskim

19 Lutego 2019

Wojewoda Wielkopolski  z wizytą w Powiecie Szamotulskim

W piątek 11 lutego w szamotulskim Muzeum Zamek Górków Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z dyrektorem muzeum Michałem Kruszoną gościli wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. W spotkaniu uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Maria Przybylska oraz przedstawiciele Banku Spółdzielczego Duszniki i wydawnictwa Zysk i S-ka. W trakcie wizyty omówiono plan nowego projektu Muzeum Zamek Górków związanego z powiększeniem zbioru figur wytwarzanych niegdyś w Pacykowie k. Stanisławowa. Następnie pod okiem kustosza muzeum Moniki Romanowskiej – Pietrzak uczestnicy spotkania zapoznali się z historią i aktualną ekspozycją zamku.

fot. Magdalena Prętka

UWAGA KIEROWCY! Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r. // Rynek w Szamotułach: zmiana organizacji ruchu od 9.08.