Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyty w Miejscach Pamięci

Wizyty w Miejscach Pamięci

5 Października 2023

Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wraz z dyrektorem Muzeum - Zamek Górków Michałem Kruszoną odwiedziła 3 października Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie i spotkała się z dyrektor muzeum Anną Ziółkowską. Spotkanie miało na celu podziękowanie za współpracę Muzeum w Żabikowie z Powiatem Szamotulskim oraz podsumowanie projektu „Wizyty w Miejscach Pamięci”, nad którym Starosta objęła patronat.

Projekt został zainicjowany przez nauczycieli historii wszystkich szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Szamotulski, a jego koordynatorką jest pani Wiesława Araszkiewicz. Inicjatywa umożliwiła udział uczniom szkół średnich w lekcjach edukacyjnych na terenie Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie oraz byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmie nad Nerem. Projekt będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Wizyty w miejscach historycznych i miejscach pamięci dostarczają uczniom szczególne możliwości i doświadczenia odmienne niż podczas lekcji w szkole, wzbudzając emocje, które pozwalają zrozumieć atmosferę tych miejsc.

Powiat Szamotulski z przyjemnością wspiera inicjatywy, mające na celu szerzenie wiedzy historycznej i edukację młodzieży.

do góry