Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Szamotułach

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Szamotułach

15 Marca 2019

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Szamotułach

15 marca, w ramach programu spotkań regionalnych, w Muzeum Zamek Górków odbyło się spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adama Bodnara z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach. Rozpoczynając swoją wizytę Rzecznik pochwalił młodzież i pracowników szkoły za stworzenie szczególnej przestrzeni dialogu, porozumienia i wrażliwości na drugiego człowieka, jego potrzeby oraz odmienność z racji min. na  przyznanie tytułu Szkoły Dialogu w ramach programu Fundacji Forum Dialogu oraz uznania projektu „śladami szamotulskich Żydów” za najlepszy w kategorii „Różnorodność działań” i całokształt wieloletniej pracy. Podczas spotkania o charakterze edukacji obywatelskiej Rzecznik w bardzo ciekawej formie, wielokrotnie przywołując miej lub bardziej znane przykłady łamania praw obywatelskich opowiadał o istocie swojej pracy, jednocześnie podkreślając jak ważna jest niezależność od władz na piastowanym stanowisku. Wszyscy zebrani mieli okazję zadać własne, niekoniecznie z pracą Rzecznika Praw Obywatelskich związane pytania a następnie wysłuchać wyczerpujących odpowiedzi.

Szczegółową relację wraz z przykładami najciekawszych pytań i odpowiedzi przeczytać można na poniższej stronie

Zwieńczeniem wizyty było spotkanie z włodarzami powiatu i gminy połączone ze zwiedzaniem Muzeum Zamek Górków.