Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wizyta Prezes Fundacji Amicis Pani Małgorzaty Rutkowskiej

Wizyta Prezes Fundacji Amicis Pani Małgorzaty Rutkowskiej

14 Września 2021

Działająca we Wronkach Fundacja Amicis od lat angażuje się w działalność społeczną na terenie Powiatu Szamotulskiego. Misją Fundacji jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują - dzieciom, ludziom starszym, schorowanym, samotnym i bezdomnym lub uzależnionym. Od początku swojej działalności Amicis aktywnie wspiera więc placówki edukacyjne, stowarzyszenia, kluby sportowe, organizacje kulturalne, czy domy pomocy społecznej. Od 2006 roku beneficjenci otrzymują od Fundacji wsparcie finansowe na realizację remontów budynków, wyposażenie pomieszczeń (w tym m.in. meble, tablice interaktywne, sprzęt AGD i RTV, toalety, sprzęty kuchenne, czy książki do biblioteki), budowę infrastruktury sportowej (boiska, place zabaw), organizację wydarzeń (festiwale, zawody sportowe, wycieczki, obozy, wymiany szkolne), realizację różnego rodzaju projektów i programów (m.in. program logopedyczny). Łączna wartość wsparcia uzyskanego w latach 2006-2020 przez różnego rodzaju instytucje z terenu Powiatu Szamotulskiego wyniosła 586.500,00 zł.

W okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia Fundacja organizuje spotkania mikołajkowe i przygotowuje paczki żywnościowe dla rodzin wielodzietnych pozostających w trudnej sytuacji ekonomicznej oraz paczki Mikołajkowe dla najmłodszych.

13 września br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach gościła Pani Prezes Małgorzata Rutkowska. Spotkanie ze Starostą dotyczyło podsumowania dotychczasowej działalności i planowanych przez Amicis nowych projektów, w tym m.in. skierowanego do dziewczyn z terenu Powiatu Szamotulskiego projektu pn. „Akcja menstruacja”, mającego na celu zmniejszenie skali tzw. ubóstwa menstruacyjnego.

Starosta Beata Hanyżak podziękowała Pani Prezes za skoncentrowanie działań właśnie na terenie Powiatu Szamotulskiego i wyraziła nadzieję na dalszą owocną współpracę.

 

Wizyta Prezes Fundacji Amicis Pani Małgorzaty Rutkowskiej

do góry