Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wirtualna strzelnica w Zespole Szkół nr 1 im. (..)

Wirtualna strzelnica w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach

25 Lipca 2022

Staraniami posła ziemi pilskiej, wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka, samorządy powiatowe z północnej Wielkopolski otrzymają wsparcie finansowe na budowę wirtualnych i pneumatycznych strzelnic. Nowa infrastruktura strzelnicza powstanie w czterech powiatach -szamotulskim, wągrowieckim i złotowskim, pilskim.

O wynikach naborów poinformował w piątek wiceminister obrony Marcin Ociepa. - Infrastruktura strzelnicza to nie tylko szansa rozwoju proobronnych zdolności mieszkańców, ale również poprawa atrakcyjności kształcenia w szkołach - podkreślił.

193 600 zł otrzymał Powiat Szamotulski. Wirtualna strzelnica powstanie w powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, gdzie od nowego roku szkolnego młodzież kształcona będzie po raz pierwszy w ramach oddziału przygotowania wojskowego. W maju decyzję MON w tej sprawie przekazał poseł Grzegorz Piechowiak, na ręce Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak i Dyrektor szkoły Monice Kozber.

Wśród beneficjentów znajdują się 83 gminy i powiaty. Do samorządów w całej Polsce trafi blisko 14,3 mln zł. Powstanie 70 strzelnic wirtualnych i 13 strzelnic pneumatycznych. W całej Wielkopolsce dofinansowanie otrzyma w sumie pięciu beneficjentów. Z obiektów skorzystają w pierwszej kolejności klasy wojskowe i organizacje proobronne, ale samorządy będą mogły udostępniać je także lokalnej społeczności.

- Z momentem ogłoszenia konkursów, zachęcałem samorządowców z regionu do ubiegania się o wsparcie z programu „Strzelnica w powiecie”. Dotyczyło to szczególnie tych jednostek, które prowadzą lub uruchamiają oddziały przygotowania wojskowego w szkołach średnich. Cieszy mnie, że wszystkie złożone wnioski uzyskały wsparcie MON. Na północ Wielkopolski trafi blisko 780 000 zł - mówi poseł Grzegorz Piechowiak.

Nie znaleziono galerii.

do góry