Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z burmistrzami i wójtami Powiatu (..)

Wideokonferencja z burmistrzami i wójtami Powiatu Szamotulskiego

19 Października 2020

Dzisiaj  tj. 19 października br. odbyła się wideokonferencja, na którą Starosta Szamotulski Beata Hanyżak  zaprosiła wójtów i burmistrzów  gmin powiatu Szamotulskiego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora szamotulskiego szpitala. Przedmiotem spotkania była aktualna sytuacja epidemiologiczna w gminach Powiatu Szamotulskiego. Włodarze referowali sytuację oraz podejmowane działania w związku ze zwiększeniem ilości zakażeń wirusem Sars-Cov-2  na terenie powiatu Szamotulskiego. Dyrektor Szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak mówił o aktualnej sytuacji panującej w szamotulskiej lecznicy oraz bieżących potrzebach, natomiast Dyrektor Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Szamotułach Agnieszka Jachnik zreferowała obszar zadań, które realizowane są przez Stację.  Efektem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska co do ważności polityki edukacyjnej i informacyjnej wśród mieszkańców oraz ujednolicenie działań  w razie występowania kolejnych zakażeń przede wszystkim w jednostkach oświatowych.

do góry