Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem (..)

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem

3 Listopada 2020

Dzisiaj tj. 3 listopada br. w południe odbyła się wideokonferencja  Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka z przedstawicielami służb, w tym służb sanitarnych, straży oraz wojska. Wojewoda zaprosił na nią również włodarzy wielkopolskich powiatóworaz dyrektorów szpitali. Tematem wideospotkania była aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie wielkopolskim, podejmowane działania oraz koordynacja ich ze strony właściwych służb. Punktem szczególnego  zainteresowania była sprawa tworzenia  kolejnych izolatoriów dla chorych na Covid-19 oraz utworzenia i dalszego funkcjonowania szpitala tymczasowego na Terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich a także finansowanie usług medycznych przez Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

do góry