Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w (..)

Wideokonferencja z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

22 Października 2020

21 października 2020 roku o godz. 9:00 odbyła się wideokonferencja Starosty Szamotulskiego Beaty Hanyżak z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Szamotułach w celu omówienia sytuacji epizootycznej związanej z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w sąsiednich powiatach, a także ze względu na objęcie całego powiatu szamotulskiego w obszar: ochronny, zagrożenia oraz objęty ograniczeniami.

Starosta Szamotulski zadeklarowała pomoc w działaniach w kierunku zwalczania i zapobiegania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń, a także poprosiła o przedstawienie sytuacji epizootycznej oraz omówienia działań jakie są z tego względu podejmowane.

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz w uzgodnieniu
z Kołami Łowieckimi dokonywane są przeszukiwania lasów w celu odnalezienia padłych dzików.

Starosta Szamotulski zapewniła o wsparciu władz samorządowych w razie
zmiany lub rozwoju sytuacji.

Wideokonferencja ASF