Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i (..)

Wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego ze starostami i prezydentami miast

30 Kwietnia 2020

30 kwietnia br. Starosta Szamotulski Beata Hanyżak wzięła udział w zorganizowanej przez Wojewodę Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka wideokonferencji z udziałem Marszałka Województwa  Wielkopolskiego Marka Woźniaka, starostów i prezydentów miast. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele Wojewódzkiej Komendy Policji, Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu.

Wirtualne spotkanie włodarzy i służb dotyczyło bieżącej sytuacji epidemiologicznej w regionie. Omówiono aktualne statystyki zachorowań oraz działania zapobiegawcze podejmowane w poszczególnych powiatach. Wojewoda Wielkopolski omówił również o ogłoszone wczoraj przez rząd decyzje dotyczące likwidacji niektórych obostrzeń w tym m.in. kwestię uruchomienia żłobków i przedszkoli. Istotnym tematem rozmów była też aktualna sytuacja Domów Pomocy Społecznej i funkcjonujących na terenie województwa szpitali zakaźnych.

Wideokonferencja stanowiła również doskonałą okazję do tego by oficjalnie przedstawić nowego Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a zarazem Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Nominację na to stanowisko uzyskała Pani dr n. biol. Jadwiga Kuczma-Napierała.