Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Wideokonferencja Starosty Szamotulskiego z lokalnymi (..)

Wideokonferencja Starosty Szamotulskiego z lokalnymi włodarzami

19 Lutego 2021

Dziś o godzinie 13:00, Starosta Szamotulski Beata Hanyżak zwołała wideokonferencję z wójtami i burmistrzami miast i gmin, podczas której Agnieszka Jachnik Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach omówiła aktualną sytuację epidemiczną w powiecie. Odniosła się także do ilości dotychczas przeprowadzonych szczepień oraz działań kontrolnych. Podczas spotkania Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusz Rakowski, zwrócił zebranym uwagę na występujący w powiecie problem nawiązywania łączności z jednostkami OSP i wozami w terenie podczas przeprowadzanych akcji oraz przedstawił plan przeprowadzenia koniecznych ulepszeń obecnie funkcjonującego systemu łączności. Zadanie planowane jest do realizacji w roku bieżącym ze środków samorządu powiatowego oraz gminnych. Pierwszym krokiem będzie wystąpienie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z wnioskiem o udzielenie dotacji celowej przez poszczególne samorządy. Środki zostaną przekazane na Fundusz Wsparcia KP PSP. Na zakończenie burmistrzowie i wójtowie omówili również sprawy bieżące związane z funkcjonowaniem urzędów.