Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Uwaga! Nadchodzą upały!

Uwaga! Nadchodzą upały!

18 Lipca 2022

Uwaga Mieszkańcy! Jutro od godz. 12:00 do czwartku (21.07.2022r.) do godz. 20:00 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30°C do 34°C, w środę od 33°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19°C do 22°C.

Jak przetrwać upały?

  • unikaj wysiłku fizycznego, zostań w domu, jeśli możesz;
  • noś nakrycie głowy;
  • stosuj kremy z filtrem UV;
  • nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie;
  • pij dużo niegazowanej wody;
  • nie pij alkoholu, bo odwadnia organizm;
  • w ciągu dnia zamknij i zasłoń okna;
  • noś lekką i przewiewną odzież.

Jeśli zauważysz objawy przegrzania organizmu tj. przyśpieszony oddech, temperaturę, nudności, zawroty głowy, dreszcze zadzwoń na 112!

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

do góry