Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Uroczyste podsumowanie dofinansowania SOR w SP ZOZ w (..)

Uroczyste podsumowanie dofinansowania SOR w SP ZOZ w Szamotułach

26 Września 2019

Uroczyste podsumowanie dofinansowania SOR w SP ZOZ w Szamotułach

Dzisiaj, tj. 26 września w SP ZOZ w Szamotułach miało miejsce uroczyste podsumowanie dofinansowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wśród zaproszonych gości byli: Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Dyrektor Gabinetu Wojewody Wielkopolskiego Michał Dembiński, Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Damian Marciniak, Starostowie Szamotulscy Beata Hanyżak i Rafał Zimny wraz z Członkami Zarządu  Kazimierzem Michalakiem i Andrzejem Grzeszczykiem. Przybyłych gości przywitał Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak, wyraził zadowolenie, że dzięki dofinansowaniu szamotulski SOR wzbogacił się w specjalistyczny sprzęt ratujący i podtrzymujący życie.

Cały projekt kosztował prawie pół miliona złotych i był współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Pieniądze przekazało Ministerstwo Zdrowia. Wkład własny w wysokości 64 tys. zł stanowi dotację Powiatu Szamotulskiego. Celem projektu jest poprawa infrastruktury sprzętowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa w przypadku stanu zagrożenia życia i zdrowia

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga Samołęż - Stróżki: zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego (km 49.199) w terminie 20-22.07.2021 r. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach) zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08.