Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Upamiętniono 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Upamiętniono 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

1 Września 2022

1 września to ważna data w kalendarzach wszystkich Polaków. Tego dnia, 83 lata temu, na terytorium ówczesnej II Rzeczypospolitej wkroczyły wojska niemieckie rozpoczynając najstraszniejszy konflikt w dziejach świata.

Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tamtych wydarzeniach, również po to, aby uhonorować przodków walczących o niepodległość, ale także o współczesne pokolenia, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Tego dnia łączymy się także z ukraińskimi sąsiadami, którzy o swoją niepodległość walczą od 24 lutego 2022 r.

Taki hołd oddali dzisiaj szamotulscy samorządowcy: Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek oraz przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w osobach Prezesa Włodzimierza Masłowskiego oraz Sekretarza Stanisława Krupskiego.