Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Trwa 2 edycja akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Trwa 2 edycja akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom

16 Sierpnia 2023

Akcja Biblioteka Przyjazna Dzieciom jest inicjatywą, która prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, pragnie zwrócić uwagę na ogromny potencjał bibliotek - tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej, jak i tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka.

Organizatorem akcji jest Przystanek Rodzinka, który skupia się na idei aktywnego czytania z dzieckiem oraz na promowaniu inicjatyw wspierających rozwój młodych ludzi, natomiast celem akcji jest stworzenie listy oraz mapy bibliotek najbardziej przyjaznych dzieciom.

Zgłoszenia są przyjmowane w formie komentarza wraz z uzasadnieniem zawierającym: nazwę biblioteki, link do niej lub jej oznaczenie - pod postem inicjującym drugą edycję akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom na Facebooku. W tegorocznej edycji możliwe jest również zgłoszenie biblioteki na Instagramie poprzez dodanie postu ze zdjęciem, rolką lub filmem przedstawiającym zgłaszaną Bibliotekę Przyjazną Dzieciom wraz z uzasadnieniem i oznaczeniem @przystanekrodzinka, nazwą biblioteki i oznaczeniem (jeśli posiada Instagram) oraz hasztagiem #bibliotekaprzyjaznadzieciom.

Akcja Biblioteka Przyjazna Dzieciom będzie trwać do  31 sierpnia 2023 roku. Spośród osób zgłaszających biblioteki planowany jest wybór dziesięciu osób (5 na Instagramie i 5 na Facebooku), które otrzymają paczki z książkami, grami i materiałami edukacyjnymi dla dzieci.

do góry