Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Trenuj jak żołnierz - nowy program Ministerstwa Obrony

Trenuj jak żołnierz - nowy program Ministerstwa Obrony

20 Kwietnia 2023

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Szamotulskiego!

Informujemy o uruchomieniu najnowszego programu Ministerstwa Obrony pn. "Trenuj jak żołnierz", który umozliwia ochotnikom pomiędzy 18 a 55 rokiem życia posiadających obywatelstwo polskie wzięcia udziału w 16-nasto dniowym szkoleniu wojskowym. Szkolenie podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji - w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy - 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu oraz na platformach Facebook i Twitter
Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru.

 

do góry