Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szpital uruchomił kolejne procedury epidemiologiczne

Szpital uruchomił kolejne procedury epidemiologiczne

17 Września 2020

 

W związku z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa SARS-COV-2 u dwóch pracowników laboratorium i lekarza oddziału chirurgicznego, dyrekcja SP ZOZ w Szamotułach podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej procedury epidemiologicznej. Pracownicy z dodatnim wynikiem zostali skierowani do izolacji. Na kwarantannę skierowano też najbliższych współpracowników zarażonych osób. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonymi poddawane są dodatkowym testom.

W związku z tą sytuacją, na okres siedmiu dni wprowadzono następujące zmiany w pracy szpitala.

Laboratorium będzie pracowało tylko na potrzeby pacjentów szpitala. Osoby spoza szpitala, chcące wykonać badania, kierowane są do miejscowych laboratoriów zewnętrznych.

Oddział chirurgii wstrzymuje przyjmowanie nowych pacjentów. Część z nich została wypisana do domu. Ci, którzy muszą zostać, znajdują się pod opieką dyżurujących lekarzy i pielęgniarek.

W środę i czwartek, sąsiadujący z laboratorium punkt krwiodawstwa będzie służył wyłącznie pacjentom SP ZOZ. Pracownikom Punktu zostaną pobrane wymazy. Mamy nadzieję, że od piątku Punkt zacznie przyjmować osoby z zewnątrz - honorowych dawców krwi.

Pozostałe oddziały, pracownie i poradnie pracują bez zmian, choć ze wzmożonymi środkami ostrożności.

- Ta sytuacja, to dla nas test stopnia przygotowań do zapowiadanego wzrostu zachorowań. Procedury działają - choroba została wykryta na bardzo wczesnym etapie w wyniku zaleconych pracownikom badań. Staramy się, by sytuacja w jak najmniejszym stopniu utrudniała pracę szpitala. Liczymy, że za siedem dni oddział chirurgiczny i laboratorium wrócą do normalnej pracy - informuje dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak.

Przypominamy, że w szpitalu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Prosimy o mycie ( i dezynfekcję) rąk, zachowanie dystansu społecznego i unikanie większych skupisk ludzkich.

Inf./Fot. SP ZOZ w Szamotułach

do góry