Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szkoły Powiatu Szamotulskiego u progu roku szkolnego

Szkoły Powiatu Szamotulskiego u progu roku szkolnego

26 Sierpnia 2020

26 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szamotułach odbyło się spotkanie z udziałem Członków Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Powiatowego Inspektora  Sanitarnego  w Szamotułach Agnieszki Jachnik, dyrektora Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Sportu, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego Jana Stefaniaka  oraz  dyrektorów wszystkich  placówek oświatowych, dla których Powiat Szamotulski jest organem prowadzącym. Przedmiotem spotkania był stan przygotowania jednostek do rozpoczęcia roku szkolnego w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej o rozpoczęciu nauki w trybie stacjonarnym w czasie epidemii COVID-19, z uwzględnieniem wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. Omówiono również kwestie organizacji szkół po uwzględnieniu wyników rekrutacji do klas pierwszych.

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga Samołęż - Stróżki: zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego (km 49.199) w terminie 20-22.07.2021 r. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach) zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08.