Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotuły powiedziały „TAK”!

Szamotuły powiedziały „TAK”!

9 Września 2019

Szamotuły powiedziały „TAK”!

W strugach deszczu rozpoczął się w sobotę drugi już Rodzinno-Integracyjny Marszobieg pod hasłem „Szamotuły na TAK!”. Pomimo niesprzyjającej aury w imprezie wzięło udział całkiem spore grono mieszkańców. Determinantem i głównym motywatorem do startu była z pewnością tematyka zawodów – powiedzenie „TAK!” równości, integracji i wzajemnej tolerancji. Tu nie liczył się wynik, a wspólna idea, zjednoczenie i uśmiech! Uśmiech, który rozjaśniał w tym dniu całe miasto. Były więc psy, byli przebierańcy, strażacy w mundurach, a nawet maskotka policji – Pan Pyrek…

Dla osób, które nie brały udział w konkurencjach sportowych organizatorzy przygotowali piknik rodzinny. Była muzyka, malowanie twarzy, animacje, quizy dotyczące bezpieczeństwa, loteria fantowa i spotkania z psami z lokalnej hodowli „Husky z Grodu Halszki”. Ogromne emocje wzbudzał też konkurs na najlepsze przebranie, którego zwycięzcą okazała się Poznanianka - Gabrysia Brzostowska.

Niestety przez wzgląd na pogodę nie wszystkie zaplanowana atrakcje udało się przeprowadzić (odwołać trzeba było chociażby pokazy siatkarskie). Nie ulega jednak wątpliwości, że to wydarzenie naładowało każdego z uczestników pozytywną energią, rozbudzając jednocześnie nadzieję na lepsze jutro.

Zdjęcia: Tomasz Kotus

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach): zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08. // Droga nr 246514 (Gaj Mały-Szczepankowo): zamknięcie przejazdu od 27.07. do 10.08.2021 r.