Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulski szpital daje szansę na powrót do (..)

Szamotulski szpital daje szansę na powrót do samodzielności po udarze

6 Października 2020

 

Szpital w Szamotułach zaprasza Pacjentów do udziału w programie rehabilitacji po udarze mózgu. Projekt realizowany będzie w formie bezpłatnych, 3-tygodniowych, dziennych turnusów rehabilitacyjnych.

Trwają zapisy!

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy woj. wielkopolskiego w wieku 18-64 lat, którzy przeszli udar mózgu w ciągu ostatnich 12 miesięcy od zgłoszenia i nie są jeszcze objęci żadnym programem rehabilitacyjnym.

Ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie sprawności i samodzielności w dużo większym zakresie. W niektórych przypadkach umożliwiają nawet powrót do życia zawodowego!

Beneficjentami są również najbliżsi Pacjenta, do których kierowane będą szerokie działania edukacyjno-profilaktyczne.

 - Zdrowie mieszkańców Powiatu Szamotulskiego jest dla nas niezwykle ważne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby stale podnosić jakość usług medycznych w regionie. Zarząd Powiatu Szamotulskiego zdecydował się przeznaczyć dodatkowe środki właśnie na takie działania. - mówi Beata Hanyżak, Starosta Szamotulski.

- Rehabilitację poudarową będziemy prowadzili na wielu płaszczyznach. Zespół specjalistów zajmie się m.in. fizykoterapią, kinezyterapią, zajęciami z logopedą i psychologiem. Wszystko pod nadzorem lekarza specjalisty. Będzie nawet darmowy catering - wyjaśnia Robert Piechota, Kierownik Zakładu Fizykoterapii SP ZOZ w Szamotułach.

 

Inf./ Foto. SPZOZ w Szamotułach

 

 

 

do góry