Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Szamotulski artysta odnosi sukces na Słowacji!

Szamotulski artysta odnosi sukces na Słowacji!

12 Października 2023

We wrześniu informowaliśmy o wielkim osiągnięciu Damiana Kłaczkiewicza w konkursie na Słowacji, jednak z racji tego, że powrócił już do Polski, przekazujemy szczegółowe informacje na temat pobytu reprezentanta naszego Powiatu w Żylinie.

Plakat szamotulskiego artysty-grafika „Smoke Return” zdobył II nagrodę w konkursie o tematyce przyrodniczej i ochrony środowiska na odbywającym się od 1978 roku EKOPLAGÁT Poster Triennale na Słowacji. Uzasadnieniem werdyktu było przejrzyste, nie wymagające słów spostrzeżenie, że wszystko (co ekologicznie niepoprawne) kiedyś do nas powróci. Do tegorocznego konkursu zakwalifikowało się 246 plakatów 145 autorów z 25 krajów świata. Patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Republiki Słowackiej Zuzana Čaputová wraz z Ministrem Środowiska Republiki Słowackiej Milanem Chrenko.

Szamotulanin uczestniczył w wernisażu wystawy w Považskiej Galerii Sztuki w Žilinie pod koniec września. Wystawę można oglądać do 11 listopada bieżącego roku do czego zachęcamy przy okazji pobytu na Słowacji.

Przesyłamy serdeczne gratulacje dla Damiana Kłaczkiewicza, który współpracuje z Powiatem Szamotulskim przy okazji wielu projektów związanych ze sztuką, z czego jesteśmy niezwykle dumni.

do góry