Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Świetny występ szamotulskich uczennic na Olimpiadzie (..)

Świetny występ szamotulskich uczennic na Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

22 Marca 2024

Niemałym sukcesem zakończył się udział uczennic z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach w etapie centralnym XLVI Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.

Wydarzenie odbyło się w dniach 13-15 marca w Kutnie. W rywalizacji uczestniczyła młodzież z całej Polski, stąd osiągnięcia Gabrieli Soloch, Zofii Jankowiak, Marty Kaczmarek i Weroniki Tomczak, kształcących się w „Rolniku” w zawodzie Technik Technologii Żywności, tym bardziej zasługują na wielkie brawa i uznanie.

W klasyfikacji indywidualnej Gabriela Soloch zdobyła bowiem tytuł laureatki, uzyskując tym samym indeks na Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe! Wszystkie finalistki zostały ponadto zwolnione z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i automatycznie otrzymały stuprocentową zdawalność z części pisemnej egzaminu!

To jednak nie wszystko. Spore powody do zadowolenia ma cała społeczność szkolna, gdyż w klasyfikacji grupowej szamotulski „Rolnik” uplasował się na IV miejscu w kraju!

Drugi etap olimpijskich zmagań odbył się w Zespole Szkół im. A. Troczewskiego w Kutnie. Zadaniem uczestników było rozwiązanie dwóch testów składających się z około 100 pytań, dotyczących surowca mlecznego, maszynoznawstwa oraz analityki mleczarskiej. Choć było to nie lada wyzwanie Zofia Jankowiak, Gabriela Soloch i Weronika Tomczak poradziły sobie z nim wyśmienicie, uzyskując tytuł Finalistek.

Z kolei w ostatniej konkurencji etapu centralnego, młodzi olimpijczycy musieli udzielić odpowiedzi ustnych na szereg pytań na temat surowców i materiałów pomocniczych, mikrobiologii i analityki, technologii produkcji, a także maszyn i urządzeń przemysłu mleczarskiego.

Gratulujemy naszym reprezentantkom i życzymy dalszych sukcesów!

do góry