Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sprzątanie Świata 2023

Sprzątanie Świata 2023

18 Września 2023

W miniony piątek oraz weekend powiatowe szkoły włączyły się do Akcji "Sprzątanie Świata - Polska".

Z Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach wzięli udział uczniowie klas I i II technikum ochrony środowiska i technikum architektury krajobrazu. Terenami wyznaczonymi do sprzątania były: Park Zamkowy, Park Sienkiewicza, parking przy Placu Sienkiewicza,  zejście na targowisko, ul. Zamkowa od internatu do ul. Nowowiejskiego oraz tereny należące do szkoły.

Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach skupił się na czyszczeniu terenów wzdłuż alei Jana Pawła II.

Zespół Szkół Specjalnych w Szamotułach też wziął udział w czyszczeniu świata sprzątając tereny otaczające szkołę.

Szkoły we Wronkach również zaangażowały się w akcję - W Zespole Szkół nr 2 we Wronkach młodzież z klas pierwszych wyczyściła ze śmieci brzeg Warty, wroniecki "przełazek", ulice na "Górce", natomiast w Zespole Szkół nr 1 wysprzątano teren wokół szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji oraz chęć uczynienia naszego środowiska zdrowszym i lepszym.