Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Spotkanie Informacyjne w związku z zagrożeniem wirusa ASF

Spotkanie Informacyjne w związku z zagrożeniem wirusa ASF

6 Grudnia 2019

Spotkanie Informacyjne w związku z zagrożeniem wirusa ASF

Dnia 4 grudnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym z inicjatywy Starosty Szamotulskiego i Powiatowego Lekarza Weterynarii odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie zagrożenia wirusem ASF.  Spotkanie było skierowane dla pracowników urzędów gmin i miast zajmujących się problematyką rolniczą.

W trakcie spotkania zostały omówione podjęte  przez Wojewodę Wielkopolskiego i Starostę Szamotulskiego działania  w zakresie prewencji wystąpienia wirusa ASF. Następnie głos przejął Powiatowy Lekarz Weterynarii Robert Łęgosz, który krótko omówił historię pojawienia się wirusa ASF w Polsce, a także przebieg rozprzestrzeniania się wirusa. Scharakteryzował obszary objęte restrykcjami oraz sposoby zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa ASF poprzez przestrzeganie zasad bioasekuracji oraz skuteczną eliminację padłych dzików ze środowiska.

Starosta Szamotulski poinformowała o organizacji kolejnego spotkania informacyjnego, którego gośćmi będą Burmistrzowie i Wójtowie Gmin, przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Rolniczej, przedstawiciele Nadleśnictwa oraz Kół Łowieckich
z terenu Powiatu Szamotulskiego.

UWAGA KIEROWCY! Droga Obrzycko-Pęckowo-Ostroróg (1899P) oraz droga Kluczewo-Karolin (246510): zamknięcie przejazdów kolejowych zostało przedłużone do dnia 27.07. // Droga Samołęż - Stróżki: zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego (km 49.199) w terminie 20-22.07.2021 r. // Droga nr 250069P (ul. Nabrzeżna we Wronkach) zamknięcie przejazdu przedłużone do dnia 31.08.