Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/Sportowy weekend w Powiecie Szamotulskim

Sportowy weekend w Powiecie Szamotulskim

20 Czerwca 2023

Ubiegły weekend w Powiecie Szamotulskim minął pod hasłem: SPORT. Nasi mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach jako kibice i zawodnicy. Odbyły się biegi, mecze piłkarskie, siatkarskie, boks, kajakarstwo a osoby, które nie przepadają za zmęczeniem fizycznym mogły obserwować rywalizację w warcabach, w których pracować musiał umysł.

Imprezy zostały wsparte przez Powiat Szamotulski.

4. Szamotulska Nocna Piątka im. Bohdana Zielińskiego przyciągnęła na linię startu 135 dzieci i młodzieży oraz 454 dorosłych biegaczy. Najszybszy okazał si Błażej Wytwer z wynikiem 15:16 min! Kibice także nie zwiedli. Wyniki możecie sprawdzić tutaj: SzamotulskaNocnaPiatka2023-v01.pdf (sportoweszamotuly.pl)

Mecz 30. kolejki Klasy Okręgowej Red Box Sparta Szamotuły - Patria BUK skończył się wygraną dla Szamotulan! Wynik 4:1 i cały udany sezon pozwolił drużynie w udziale w barażach! Spotkania dodatkowo rozstrzygną kto zagra w przyszłym sezonie w V lidze. Trzymajmy kciuki! Szczegóły kolejnych meczy: (2) Facebook

11 walk pokazowych, charytatywnych i zawodowych odbyło się na Gali SBT Boxing Night, która miała miejsce na powiatowej hali Nałęcz. Boks Olimpijski to niezwykle widowiskowa dyscyplina. 

Było także bliskie spotkanie z wodą i zawody kajakarskie w Pamiątkowie! XIX Ogólnopolskie Regaty Kajakowe - Memoriał im. Andrzeja Kulczaka to kolejna cykliczna impreza w naszym regionie. Wyniki pojawią się wkrótce na stronie: Wyniki - Wielkopolski Związek Kajakowy (wzkaj.poznan.pl)

102 uczestników wzięło udział w GRAND PRIX POLSKI 2023 w warcabach 64-polowych, organizatorem imprezy był LUKS ''Gry Logiczne" we Wronkach wraz z Polskim Związkiem Warcabowym. Relacja i wyniki znajduje się tutaj: VI TURNIEJ GRAND PRIX POLSKI 2023 - (fanimani.org.pl)

Szamotulanin Cup 2023 to ogólnopolski turniej czwórek siatkarskich, w których udział wzięło 16 zespołów w tym 11 finalistów Mistrzostw Polski.

3 pierwsze miejsca przypadły: złoto: Jasieniak Gdańsk, srebro:Zenit Wrocław, brąz: UKS Szamotulanin. Szczegóły i wyniki znajdziecie tutaj: (2) Facebook

Sportowy weekend w Powiecie Szamotulskim

do góry