Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
#szamotulski #tradycja #powiat #nowoczesność
  • Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
  • ul. Wojska Polskiego 4,
    64-500 Szamotuły
  • tel.: + 48 61 292 87 00
Strona główna/Dla Mieszkańca/Aktualności/„Rodzić po ludzku”. Świetna ocena szamotulskiego (..)

„Rodzić po ludzku”. Świetna ocena szamotulskiego położnictwa

18 Kwietnia 2023

Głosy Pacjentek zdecydowały, że Szpital Powiatowy w Szamotułach znalazł się na 3. miejscu w Rankingu Szpitali „Gdzie Rodzić Po Ludzku 2023” w województwie wielkopolskim. To dopiero debiut placówki w rankingu, a już może pochwalić się sukcesem.
Mimo zmniejszającej się liczby porodów w całym kraju, szamotulską porodówkę odwiedza coraz więcej Pacjentek. To wynik postępujących zmian na Oddziale i rosnącego zadowolenia z opieki okołoporodowej. Najlepszym dowodem na pozytywny rozwój placówki jest najnowszy ranking opracowany przez Fundację Rodzić Po Ludzku.
To jedyne takie zestawienie w Polsce, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w całym kraju. Jest to projekt unikatowy, ponieważ powstaje wyłącznie na podstawie anonimowych ankiet wypełnianych przez Pacjentki po porodzie.
Wyniki rankingu przedstawiają, które szpitale w Polsce w największym stopniu realizują Standard Opieki Okołoporodowej i stwarzają warunki, aby poród był dla matek dobrym doświadczeniem.
W najnowszym zestawieniu, obejmującym ankiety z okresu od 1 stycznia do 31 marca 2023 r., Szpital Powiatowy w Szamotułach znalazł się na 3. miejscu w Wielkopolsce. To wielkie wyróżnienie i motywacja dla całego zespołu do dalszej ciężkiej pracy.
Szamotulska Porodówka prowadzi swój fanpage na Facebooku, gdzie publikowane są najnowsze informacje z życia Oddziału.
Ranking jest regularnie aktualizowany. Zachęcamy Pacjentki do wypełnienia ankiety i podzielenia się swoimi doświadczeniami porodowymi.

do góry